Search

Information

Антоанета Стефанова Световна

AddThis Social Bookmark Button

Световната шампионка по шахмат Антоанета Стефанова в състезание за Европейската титла. В турския град Газиентеп се провежда Европейско първенство по класически шахмат за жени (индивидуално). От два кръга българската гросмайсторка има две победи. Във втория кръг с белите фигури победи рускинята Алина Кашлинската на 39 ход. В момента две състезатеки с пълен актив, временно са на първо място в класирането. Едната от тях е Антоанета Стефанова. Тя е на 32 години и освен Световната шампионска титла има спречелена Европейска титла през 2002 година. Шампионката за 2012 година ще се определи след като се изиграят 11 кръга по швейцарската система. На 13 март първенството трябва да завърши. Много държави мечтаят да имат успехите на България в шахмата. Само България има в една и съща година Световни шампиони едновременно при мъжете и при жените. Дано поне още веднъж се случи нещо подобно в българския шахмат.