Левски - Челси с титла в Шампионска Лига след победа над Байерн с дуспи

Information

Челси с титла в Шампионска Лига след победа над Байерн с дуспи

AddThis Social Bookmark Button

Челси с титла в Шампионска Лига след победа над Байерн с дуспи.

След по-добра игра на "баварците" и добре организирана защита, Челси победи с дуспи след продължения. С тази историческа победа на финала "лондончани" спечелиха с 5:4 финалния мач. В своята футболна история Челси за пръв път печели купата на Шампионска лига.

Срещата започна предпазливо но Байерн бе по-активния отбор. В 19 минута защитата на "сините" се пропука и като по чудо се отърваха от гола. Най-чистото положение за Байерн бе в 21 минута. След истрел на Робен, добре се намеси Чех като изби топката, която облиза гредата и излезе извън очертанията. Пропуски за Байерн направиха Мюлер и Гомес. Така първата част завърши с нулево равенство.

След почивката отново немската футболна машина упражни натиск. С добра игра германския отбор отбеляза гол в 54-та минута. Автор на гола бе Рибери, но бе отменен заради явна засада. След пропуски Гомес все пак успя да отбележи гол в 83 минута. Като излезе в добра стрелкова позиция, нападателят с коварен удар с глава разпечати вратата на Челси. Докато феновете на Байерн се радваха на гола за очакваната от всички победа, то в 89-ата минута Дрогба ги накара да замлъкнат като отбеляза изравнителен гол. При изпълнение на корнер, Дрогба с глава безмилостно я изпрати в мрежата. След изравнителния гол следват продължения.

Продълженията започнаха много агресивно. Дрогба направи нарушение, получи жълт картон и бе отсъдена дуспа в полза на Байерн. Робен изпълни дуспата със много силен удар, но вратарят Чех успя да спаси коварният удар и резултатът остана непроменен. Баварците отново натискаха и в 108 минута Ван Буйтен направи сериозен пропуск но до гол не се стигна. Мачът ще се реши с дуспи.

При изпълнението на дуспите, за Байерн бяха точни,Лаам, Гомес и Нойер. Пропуски направиха Олич и Швайнщайгер.

За Челси пропуск направи Мата. Точни бяха Луис, Лампарт, Коул и Дрогба.

С общ резултат 5:4 между Челси и Байерн, новият носител на купата в Шампионска лига е синият клуб от Лондон, Челси.