Левски - Атлетико Мадрид печели купата на лига Европа

Search

Information

Атлетико Мадрид печели купата на лига Европа

AddThis Social Bookmark Button

Атлетико Мадрид печели купата на Лига Европа. Испански финал в Лига Ввропа, между Атлетико Мадрид и Атлетк Билбао на новия стадион "Арена Национал" - Букурещ. С добра игра "дюшекчиите" победиха сънародниците си Атлетик Билбао с 3:0. На два пъти във вратата на "баските" се разписа Радамел Фалкао. В края на срещата 85 минута Диего направи класически резултата 3:0. Атлетико Мадрид за четвърти път печели европеиски купи. За последен път печелиха турнира на лигата преди 2 години. До финалната фаза Атлетик Билбао се представяха много добре, но не успяха да се противопоставят на финала срещу гранда Атлетико Мадрид.

В 7-ата мин. колумбиеца Фалкао отбеляза красив гол, достоен заучебниците по футбол. След завъртане в наказателното поле Фалкао отбеляза гол красавец с които откри резултата.

В 34-та мин. отново Фалкао направи безпомощен вратаря на "баските" като бележи за 2:0. Два поредни сезона в Лига Европа колумбиеца е голмаистор.

След почивката Атлетик повишиха темпото и се стремяха да отбележат гол, за да се върнат в мача. В 70 мин. можеха да отбележат след като при центриране отбита топка попада в Ибаи Гомес. Тои отправя топовен истрел от въздуха, но не точен.

В 79 Маркел Сусаета сам срещу вратаря стреля от близо в него. След това Фалкао се подигра с защитата и отправи удар които докосна гредата и се отклони. Така колумбиеца не успя да направи своя хеттрик.

В 85 мин. бразилецът Диего направи класически резултата 3:0 като се позабавлява с защитниците.