Search

Information

На "Олд Трафорд" Манчестър Юнайтед се издъни срещу Евертън

AddThis Social Bookmark Button

На "Олд Трафорд" Манчестър Юнайтед се издъни срещу Евертън. В 35 кръг на английската висша лига "Червените дяволи" отстъпиха молко на зад по пътя към титлата. След равенство 4:4 феновете се нагледаха на голове, но останаха разочаровани.

Руни не пожали бившите си съотборници като им отбеляза два гола. Освен Руни, по един гол за Манчестър отбелязаха Уелбек и Нани.

Головете за Евертън отбелязаха, Никица Йелавич два гола, Маруан Фелаини и Стивън Пиенар.

Манчестър Юнайтед с 83 точки води в класирането, като е само с три точки пред Манчестър Сити. "Гражданите" след като победиха Уулвърхяптън, стопиха разликата на три точки.

Още в първата минута на срещата "карамелите" можеха да поведът. При атака на гостите Лиън Озмън шутира, но топката профуча покрай вратата.

След като футболистите на Евертън продължаваха да атакуват, Никица Йелавич нанесе силен удар в 5-ата минута. Но Де Хеа спаси с вешина от попадение във вратата му.

Веднага след това по подобен начин Лиън Озмън стеля, но не уцели вратата на "червените дяволи".

В 11 минута Нани можеше да открие за домакините но бе неточен. Манчестър се опита да упражни домакински натиск.

В 33 минута гостите откриха резултата чрез Никица Йелавич, кото отбеляза с глава от малък ъгъл.

В 41 минута Руни въстановява равенството.

В края на полувремето Уелбек имаше добра възможност да изравни но не бе точен и пропусна.

След почивката домакините започнаха по настойчиво да търсят победата. В 57 минута Уелбек със силен удар бележи за 2:1.

В 63 минута Нани покачва резултата на 3:1.

В 67 минута Фелаини засече топката и с хубав удар намалява резултата на 2:3.

След минута Рини бележи за 4:2 след подаване на Уелбек в малкото наказателно поле. След удар на Патрис Евра гредата спасява гостите от ново попадение.

След няколко минути Никица Йелавич бе точен за 3:4. В 85 минута Пиеенар реализира за "карамелите" за 4:4. Този гол бе като студен душ за домакините.

Краен резултат Манчестър Юнайтед - Евертън 4:4