Левски - Сребърен медал за Десислава Лазарова на престижен турнир по бокс

Search

Information

Сребърен медал за Десислава Лазарова на престижен турнир по бокс

AddThis Social Bookmark Button

Сребърен медал за Десислава Лазарова на престижен турнир по бокс. В чешкия град Усти на Лабе се проведе силен турнир по бокс. Българската национална състезателка Десислава Лазарова извоюва сребърен медал в категория до 75 килограма при жените. На финалната стеща българката загуби в много успорван двубой по точки от рускинята Надежда Торлопова, която е настоящ европейски шампион при 75 килограмовите. В турнира  Усти на Лабе, българският национален отбор при жените участва само с три състезателки. В категорийте до 51 килограма и 60 килограма, другите две националки спечелиха само първите си срещи, но при вторите загубиха. Така те рано отпаднаха от борбата за медали.

На турнира в Усти на Лабе участваха и двама боксьори от българския национален отбор при мъжете, в категорийте до 60 килограма и 69 килограма. Двамата национални състезатели по бокс при мъжете, загубиха още на първите си срещи в турнира, и тяхното участие птиключи.